Home › Sprzątaj z głową.

Sprzątaj z głową.

Odkurzanie centralne jest świetną metodą zagwarantowania porządku dla dużych budynków i hoteli. System potrzeba zrobić w stanie surowości budynku, z powodu użycia specjalistycznej armatury. W budynkach już zamieszkałych konstruowanie jest zwiazany ze skomplikowanymi modyfikacjami narzucające zamontowanie rur w ściany i podłogi.

System odkurzania centralnego stanowi kilkanaście elementów. System centralny odkurzania, potocznie odkurzacz centralny, instaluje się na stałe w pomieszczeniu gospodarczym razem ze pojemnikiem, w któyrm zbierają się pyłki. Instalacja składa się z rur PCV, co umożliwia przenoszenie zanieczyszczeń z gniazdek ssących do jednostki ssącej. Powinno się zamontować instalację w przestrzeniach technicznych. Gniazdka ssącce do podczepienia węża ssącego mają długość od 8 do 12 metrów, co umożliwia odkurzanie na dużych powierzchniach. Zlokalizowanie powinno być tak przemyślane, by mieć dostęp do odkurzania jak największej powierzchni za pomocą węża ssącego.

System centralny ma niezmiernie mało wad. W porównaniu do odkurzacza tradycyjnego. Rozwiązanie to jest doskonałe dla uczuleniowców. Tradycyjne odkurzacze wydmuchują zassane powietrze w pobliżu miejsca, gdzie się sprząta. Zanieczyszczenia mogą ponownie znaleźć się w pokoju, ponieważ filtr nie chroni całkowicie. Nie trzeba przenosić ciężarów - elastycznego węża podłącza się do jednostki ssącej i można swodbodnie odkurzać. Najbardziej odczuwalną wadą odkurzacza centralnego jest koszt. Najdroższym elementem całego systemu jest jednostka centralna.